Мліївчанка осіння — це осінній, соковитий, запашний, середньозимостійкий, середньостійкий до хвороб сорт Української селекції. Дерево середньоросле з пірамідальною формою кронои. Плоди вище середнього розміру, слабо-приплюснуто-округлої форми, вагою 170-225 грамів, зеленувато-жовтого кольору, кисло-солодкого смаку.
Сорт одержаний в Інституті помології ім. Л. П. Симиренка НААН шляхом схрещування Новорічного та Мліївської красуні.
Опис якостей дерева
Дерево середньоросле з компактною піднесеною пірамідальною середньозагущеною кроною. Основні гілки в нижньому ярусі відходять від стовбура під великим гострим, у наступних – під середнім та малим гострим кутами. Плодоносить переважно на плодушках і кільцівках. Цвіте в середньопізні строки, дуже рясно. Тип плодоношення кільцівковий. У суцвітті зав’язується переважно по 1 плоду. Плодоносити починає на третій рік після посадки в сад. Схильність до періодичного плодоношення середня. Урожайність 14,6 – 22,5 т/га. Сорт середньозимостійкий, стійкість до парші та борошнистої роси середня.
Опис плодів яблуні Мліївчанка осіння
Плоди вище середнього розміру та великі, вагою 170-225 грамів, одномірні, слабо-приплюснуто-округлої форми, помірно ребристі. Основне забарвлення світло зелене, при дозріванні – зеленувато-жовте; покривне – на більшій частині плоду інтенсивний розмитий малиновий рум’янець. Шкірочка щільна, гладенька, слабо масляниста, покрита густим сизим нальотом. М’якоть біла, ніжна, запашна, соковита, відмінного кисло-солодкого смаку. Дигустаційна оцінка 4,7 бала. Знімальна та споживча стиглість плодів настає в кінці вересня. В холодильному сховищі яблука зберігаються до січня. Транспортабельність середня. В умовах холодильника зберігаються до січня. Використовуються переважно у свіжому вигляді.
Кращі запилювачі яблуні Мліївчанка осіння:
- Амулет
- Делічія
- Чемпіон
Переваги сорту яблуні Мліївчанка осіння:
Скороплідність, високі врожайність і смакові якості плодів.
Недоліки сорту яблуні Мліївчанка осіння:
Середня зимостійкість, схильність до передчасного опадання яблук.