Благодать — зимовий, врожайний, соковитий, запашний, посухостійкий, зимостійкий, транспортабельний, стійкий до хвороб сорт Української селекції. Дерево слаборосле, з розлогою округлою кроною. Плоди середні, кулясто-плескатої форми, вагю 180-190 грамів, жовтого кольору, відмінного кисло-солодкого смаку.
Опис якостей дерева
Дерево слаборосле, з розлогою округлою середньо-загущеною кроною. Гілки розміщені компактно. Сорт зимостійкий, посухостійкий, до парші стійкість середня, до борошнистої роси висока. В пору плодоношення дерева на карликовій підщепі вступають на третій рік після посадки в сад. Квітування проходить у середньопізні терміни. Тривалість 6-8 днів. Тип плодоношення кільцівковий. Сорт скороплідний. Урожаї регулярні та щедрі. Врожайність складає 27,2 – 42 т/га.
Опис плодів яблуні Благодать
Плоди середнього розміру, вагю 180-190 грамів, кулясто-плескатої форми, жовтого кольору з незначним світло-червоним розмито-штрихуватим рум’янцем. М’якоть жовтувато-біла, середньої щільності, дрібнозерниста, соковита, запашна, відмінного кисло-солодкого смаку. Шкірочка середньої товщини, міцна. Знімальна зрілість плодів настає у другий – третій декадах вересня, споживча – у грудні. Транспортабельність висока. У холодильному сховищі зберігаються до березня-квітня. Оптимальна температура зберігання +2…30С. Напрямок використання – споживання у свіжому вигляді, виготовлення соків.
Переваги сорту яблуні Благодать:
Придатність для вирощування в інтенсивних насадженнях, скороплідність, високі врожайність дерев і стійкість до борошнистої роси, привабливий зовнішній вигляд і високі смакові якості плодів.
Недоліки сорту яблуні Благодать:
Схильність дерев до переобтяження врожаєм.