Росавка — це пізньозимовий, врожайний, зимостійкий, транспортабельний, стійкий до хвороб сорт української селекції. Дерево сильноросле з округлою кроною. Плоди великі, вагою 160-220 грамів, округло-циліндричної форми, жовто-зеленого кольору, з червоним рум’янцем, доброго кисло-солодкого смаку.
Сорт отриманий у 1949 р. селекціонерами М.М. Ніконенком і В.Я. Чупринюком у нинішньому Інституті помології ім. Л.П. Симиренка НААН в результаті схрещування гібрида 7911 (Пепін лондонський х Ренет Ландсберзький) із сортом Делішес.
Опис якостей дерева
Дерево сильноросле, швидкоросле з округлою кроною середньої густини, що з віком стає плоско-округлою, розлогою. Основні гілки відходять від стовбура під кутами 60-70 градусів. Тип плодоношення мішаний. Цвіте в ранньосередні строки. Життєздатність пилку 41-60%. Сорт невибагливий до умов вирощування, високозимостійкий, стійкість до парші та борошнистої роси висока. У пору плодоношення на насіннєвій підщепі вступає на п’ятий-шостий рік від садіння, на підщепі ММ. 106 – на четвертий рік. Плодоносить регулярно без проявів періодичності. Урожайність висока 31,4 – 40 т/га.
Опис плодів яблуні Росавка
Плоди розміру більшого за середній та великі, вагою 160-220 грамів, округло-циліндричної форми, жовто-зеленого кольору, з тьмяним темно-червоним розмито-смугастим рум’янцем на більшій частині поверхні.
М’якоть зеленувато-кремова, щільна, соковита, доброго кисло-солодкого смаку, дегустаційна оцінка 7-7,4 бала, з приємним ароматом. Шкірочка середньої товщини, міцна, еластична, суха.
Знімальна стиглість настає наприкінці вересня – на початку жовтня, споживча – через 1,5-2 місяці після збирання. У сховищі плоди зберігаються до лютого, в холодильнику – до травня. Транспортабельність висока.
Кращі запилювачі яблуні Росавка:
- Айдаред
- Уманське зимове
- Рубінове Дуки
- Кідд’с Оранж Ред
Переваги сорту Росавка:
Високі стійкість до парші та борошнистої роси, щорічна і висока врожайність і тривала лежкість плодів.
Недоліки сорту Росавка:
Сильнорослість дерева, пізній вступ у пору плодоношення.